לפרסם נושא משעמם

מכשיר סלולרי חדש ובוהק יוצא לשוק, רכב יוקרה חלק ונוצץ הגיע לארץ, משקה בטעם חדש מגיע למדפים - כל אלו נושאים שלא מאוד מסובך לפרסם. יש הרבה אפשרויות ליצור פרסומת קריאטיבית ומושכת, אלו מוצרים סקסיים, והצרכן ימהר לרכוש אותם גם אם הפרסומת לא תהיה מהטובות בעולם.

אבל לא תמיד נופל לידי המפרסם מוצר שמוכר את עצמו והאתגר הגדול הוא כאשר הנושא משעמם וצריך בכל זאת לתפוס את העיניים, את האוזניים ואת תשומת הלב של הצרכן. המשימה הזו אינה פשוטה, במיוחד אצל הצרכן של שנת 2016. לא מדובר באדם שפשוט יושב מול הטלוויזיה ובוהה בה, אלא באדם שבזמן הפסקת הפרסומות גולש באינטרנט, בלפטופ או בטלפון החכם.

אבל איך עושים את זה? הכירו את ארבע מילות הקסם: השראה, ריגוש, חיוביות, והפתעה. מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה שבארצות-הברית הראה שאם הפרסומת עוררה אצל הצרכן אחד מהרגשות הללו - הוא ימהר לשתף אותה ברשתות החברתיות. ככל שהפרסומת תעורר יותר רגשות היא תהפוך לוויראלית יותר ובמהירות רבה יותר, בלי קשר להאם המוצר סקסי או משעמם.

נשמע קל? ממש לא. לצרכן יש הרבה פלטפורמות עם כמעט אין-סוף מידע נגיש בכל הנושאים, והפרסומת הספציפית צריכה להתבלט מעל כל התוכן שהוא צורך, לתפוס את תשומת לבו ולהניע אותו לפעולה שתכניס כסף למפרסם.

הנה לדוגמה מוצר שכולנו מכירים, טיפקס, פס מחיקה שמאפשר לתקן שגיאות. לכאורה, מוצר משעמם שקשה לחשוב על דרך יצירתית לתפוס את תשומת לב הצרכן. ובכל זאת, קמפיין של החברה משנת 2011, כשהמושג "אינגייג'מנט" עוד לא היה שגור בפי כל, הצליח ליותר מ-46 מיליון צפיות וליותר ממיליון שיתופים ברשתות החברתיות. בקמפיין שנקרא "צייד יורה בדב" איפשרה החברה לצופים ביוטיוב לבחור את המשך הפרסומת ואחר כך לשנות אותה ולבחור מה יעשה הצייד עם הדב.

לפי נתונים שפורסמו בסוף הקמפיין, הגולשים בילו בממוצע כחמש דקות עם הפרסומת הזאת. עכשיו נסו אתם לדמיין תוך כמה זמן אתם סוגרים פרסומות ביוטיוב, ותוכלו להבין שעם ראש יצירתי ומעוף - ללכוד את תשומת הלב לזמן ארוך יותר מכמה שניות זו משימה קשה, אך לחלוטין לא בלתי אפשרית.

Tipp-Ex: A Hunter Shoots a Bear