בונים אתר? כמה דברים שכדאי לדעת

לא משנה אם אתם עולים עם אתר חדש לאוויר או שיש לכם כבר אתר קיים שאתם רוצים לשדרג, עבודת העיצוב מתחילה אצלכם עם אפיון האתר. זה מה שישפיע על השפה הגרפית של האתר ויספק את העיצוב שעונה על ציפיותיכם ודרישותיכם.
מעצב האתר יקח את כל החלומות שלכם ויחל בעבודה: בחירת סקלת הצבעים, תמונות, כמה עמוס יהיה עמוד הבית, וכל זאת כמובן בהתאם למטרה שלכם - אתר שיווק תדמיתי או אתר תוכן. מעצבים רבים יגישו לכם תחילה סקיצה של עמוד הבית, שכן הוא זה שמכתיב את הטון באתר. שימו לב לכך כשאתם גולשים באתרים שונים - פעמים רבות רכיבים מעמוד הבית ממשיכים להופיע גם בעמודים הפנימיים.
לאתר קטן ודל בתוכן אפשר להיעזר בחבר גרפיקאי, אולם מעצב אתרים מקצועי מתייחס לזוויות רבות. מעצב מקצועי מעודכן תמיד במגמות עיצוב אופנתיות, מכיר את המבנה הנכון שמאפשר קידום אורגני של האתר בנועי החיפוש, מציאת הרזולוציה המתאימה כדי שהתמונה תהיה חדה אך לא תכביד על טעימת העמוד, והוא מנוסה כדי לדעת מה עובד ואיזה חלום צריך דווקא לנפץ.
התוכנה הנפוצה לעיצוב אתרים הן פוטושופ. המשתמש הביתי מכיר רק את קצה הקרחון של יכולות התוכנה הזו, מעצב מקצועי מכיר את האפשרויות הרבות שהיא מציעה. תוכנה מצוינת נוספת היא אילוסטרייטור, שבעזרתה ניתן לעצב כמעט כל דבר ללא שילוב של תוכנות אחרות. משתמשים בה בעיקר ליצירת גרפים, לוגואים ותלת-ממד, ובגלל שהתמונות אינן מורכבות מפיקסלים ניתן להגדיל ולהקטין תמונות מבלי לפגוע בחדותן. תוכנה נפוצה נוספת היא פריהנד, שכמו האילוסטרייטור גם היא לגרפיקה וקטורית, המותאמת לעריכה בעיקר דו-ממדית. כמובן שגם תכנת הפלאש קיימת, אך מומלץ שלא להשתמש בעמודי בית שהם פלאש, מכיוון שעמודים כאלו אינם מאונדקסים במנוע החיפוש של גוגל.

חשוב להתאים את האתר לסוגי הדפדפנים השונים ולרזולציות הרבות שקיימות היום, על מנת שהוא יופיע באופן תקין גם לגולש בלפטופ, באייפון, באייפד ובמכשירי האנדרואיד. אתר שבנוי ומעוצב בצורה תקינה יופיע ללא תקלות אצל הגולשים, ישאיר אותם בו ואף יחזיר אותם אליו אחר כך.