טיפים לעיצוב האתר שלכם

אחד האלמנטים החשובים ביותר ליצירת אתר מושך, להגברת מעורבות הגולשים וליצירת נאמנות גבוהה הוא עיצוב האתר. עוד לפני שהגולש מגיע לתוכן האתר ומחליט האם הוא איכותי מספיק עבורו או לא, הוא רואה את עיצוב האתר. למעשה, עיצוב עמוד הבית שלכם הוא הכניסה לביתכם ועליו להיות מרשים ומזמין להמשיך ולגלול בו. מעטים מאוד יגלשו באתר שהתוכן בו מעולה, אך העיצוב מלוכלך ולא מזמין.

נסו להיכנס לראש של הגולש שלכם: האם התמונות ברורות מספיק וחדות? האם יחס ביניהן לבין כמות הטקסט נכון? ולא פחות חשוב - האם הכותרות נכתבות בפונט ברור, קריא וכזה שאינו מציק בעין.

כשניגשים לבחור תמונות שמלוות את התוכן או את המוצר שרוצים למכור, חשוב לזכור שכל תמונה מוגנת תחת חוק זכויות יוצרים. טעות נפוצה היא לקחת תמונה שנראית לנו מושכת ולהשתמש בה באתר. בעל הזכויות על התמונה עשוי לגלות שאתם משתמשים בה ללא אישורו, וזה עלול לעלות לכם הרבה מאוד כסף. כן, גם אם לקחתם את התמונה מאתר בחו"ל.

טעות נפוצה נוספת היא לחשוב שמותר לנו להשתמש בכל פונט. כמו תמונות, גם פונטים מוגנים בזכויות יוצרים. לכן, כשאתם בוחרים את מעצב האתר שלכם, ודאו שהוא עובד עם אתרים ייחודיים למכירת תמונות. יש לא מעט בנקים של תמונות וכך תוכלו למצוא את התמונות שמתאימות לכם בתקציב שקבעתם. זה עדיף על פני לקחת תמונה בחינם, גם אם בתום לב, ואז זה יכול להגיע לעלויות כבדות.

כאמור, חוק זכויות היוצרים חל גם על פונטים. לא, כמובן שלא מדובר בפונט אריאל או דיוויד שאתם מכירים בוורד שלכם, אלאל על פונטים ייחודיים שאותם עיצבו מעצבים בחברות עיצוב שמתמחות בעיצוב פונטים. אלו מותרים לשימוש רק עבור מי שרכש את הזכויות לשימוש בהם ממי שעיצב אותם או ממי שמחזיק בזכויות למכירתם.

אתרים רבים מנצלים היום את יכולות ה-CSS3 ו-HTML5, שמאפשרות העלאת גופנים מיוחדים ומעוצבים לרשת. בזכות הטכנולוגיות הקיימות היום ניתן לשמור על שימושיות מירבית ונגישות למנועי החיפוש ולגולשים, תוך שמירה על חוויית המשתמש בגלישה ברזולוציות משתנות.