וידאו, וידאו, וידאו.

הקמתם עמוד לעסק שלכם, הוא נראה טוב, בעל תוכן איכותי, יש כמות יפה של גולשים ואתם מצליחים לייצר רב-שיח עם הגולשים? יופי. עכשיו הגיע הזמן לנוח, נכון? ממש לא נכון. עולם המדיה החברתית הוא עולם דינמי בעל שינויים רבים ומהירים. עזבו רגע בצד עמודים של עסק, תחשבו על הפרופיל האישי שלכם - כמה פעמים בשנים האחרונות פייסבוק שינתה את מבנה העמוד שלכם, את תבנית הפיד, את האלגוריתם שמחליט מה תראו ומה לא? נכון, התשובה היא "הרבה".

השינויים באופי תצוגת הפיד אצל הגולש מחייב את עמוד העסק שלכם להיות כל הזמן עם היד על הדופק, ולהתאים את עצמו לשינויים. בראשית היה יוטיוב. כל אדם בעל מצלמה וחיבור רשת יכול היה להעלות סרטון. אחר כך הצטרפו בלוגים מצולמים. ואז באה פייסבוק. וטוויטר. ואינסטגרם. אם פעם הייתה העדפה לטקסט ואחר כך לתמונה, היום ההעדפה היא לסרטוני וידאו. אפילו סרטונים קצרצרים בני שניות בודדות, כמו ברשת החברתית VINE.

אבל מי שלקחו את סרטוני הווידאו ברשת לשלב הבא הן שתי אפליקציות פחות מוכרות בישראל, מירקט ופריסקופ, שאיפשרו לבצע שידורים חיים באמצעותן. עוד לפני כן היו אפליקציות שאפשרו לבצע שידורים חיים, אבל שתי האפליקציות הללו אפשרו זאת לראשונה בחדות תמונה שלא הייתה קודם. שתי התוכנות מתהדרות בסלבס שמשתמשים בהן. בפריסקופ אפשר למצוא את טיירה בנקס, ג'ימי פאלון, וקווין יונאס, שנמצאים גם במירקט שם מצטרפת לרשימה לא אחרת מאשר מדונה.

לאחרונה, גם פייסבוק החלה לאפשר שידורים חיים. תחילה לדפים של ערוצי טלוויזיה ודפים עסקיים. בארץ חדשות ערוץ 2 היו מהראשונים להשתמש באפשרות, והיום כמעט כל אתר חדשותי משתמש בזה. בעולם באזפיד הפופולארי והאפינגטון פוסט מרבים להשתמש בשירות. זמן לא רב לאחר מכן פתחה פייסבוק את האפשרות לשידור חי עבור כלל משתמש.

האופציה הזאת יכולה לפתוח אפשרויות חדשות לקשר שקוף ובלתי אמצעי בין המותג לצרכן. העברת מידע בזמן אמת, פעילות יצירתית להגברת מעורבות הגולש, והעלאת הווידאו לעמוד לאחר השידור החי פותחים חלון הזדמנויות נוסף כדי להשאיר את הגולש ולהפוך אותו לנאמן למותג.